Головна » Матеріали » ГОТУЄМОСЯ ДО КОНКУРСУ

У розділі матеріалів: 10
Показано матеріалів: 1-10

Категорія: "КОЛОСОК" Переглядів: 1198 Завантажень: 0 Дата: 01.10.2015 Додав: lani Коментарі (0)
ПРІСНА І MОРСЬКА ВОДА
ПРІСНА І MОРСЬКА ВОДА
Читати Збільшити

Прісна вода необхідна людині для життя, в той час як 97 % води на Землі становить солона вода. Більшість прісної води зосереджена у айсбергах, льодовиках і сніжних вершинах. Використовувати її не зручно, а доступ до неї обмежений. Вода річок та озер і підземні запаси води становлять лише 0,5 % усієї води на Землі. Вода може розчинити і зруйнувати найміцнішу гірську породу на Землі. Звичайно, на це їй потрібен час. Але навіть граніт і камінь не можуть встояти перед водою. 

Категорія: "КОЛОСОК" Переглядів: 1574 Завантажень: 0 Дата: 30.09.2015 Додав: lani Коментарі (0)
АПЕТИТ У ТВАРИН
АПЕТИТ У ТВАРИН
Читати Збільшити

Якщо серед тварин організувати змагання їдців, хто би став переможцем? 

Може, слон? Адже цей гігант три- метрового росту – найбільша назем- на тварина. Впродовж дня дорослий слон своїм довгим хоботом відправляє в рот 100 кг (цілий центнер!) трави, гілок, плодів. Але сам слон має чималу масу – майже п’ять тонн! Отож, його денний раціон в 50 разів менший, ніж його його власна маса. Отже, в чемпіони слон не годиться. 

Категорія: "КОЛОСОК" Переглядів: 3229 Завантажень: 0 Дата: 30.09.2015 Додав: lani Коментарі (0)
ПРИГОДИ БАЦИЛИ (Наукова казка)
ПРИГОДИ БАЦИЛИ (Наукова казка)
Читати Збільшити

ДІЙОВІ ОСОБИ

БАЦИЛА – зловредна бактерія

ЛЕЙКОЦИТ – безбарвний захисник організму

ФАГОЦИТ – пожирач мікробів, гроза бактерій

ЕРИТРОЦИТ – червоне кров’яне тільце 

Категорія: "КОЛОСОК" Переглядів: 641 Завантажень: 0 Дата: 30.09.2015 Додав: lani Коментарі (0)
Бактерії
Бактерії
Читати Збільшити

Бактерії та інші дуже маленькі живі організми називають мікроорганізмами або мікробами. Ми їх не бачимо, але вони є скрізь: у повітрі, у воді, у ґрунті, у живих організмах. На вигляд бактерії дуже різні: округлі – коки, палички – бацили, зігнуті па- лички – вібріони та інші. Вони живляться, ростуть, розмножуються – словом, живуть. Бактерії можуть приносити користь, а можуть шкодити нашому організму. Корисні бактерії створюють з молока кисломолочні продукти, зберігають для нас квашені і мариновані продукти, забезпечують нас делікатесним сиром з благородною пліснявою. Деякі бактерії вміють псувати продукти: з їхньою допомогою скисає свіже мо- локо, киснуть соки, псуються плоди.

Категорія: "КОЛОСОК" Переглядів: 1841 Завантажень: 0 Дата: 18.11.2014 Додав: lani Коментарі (0)
Чому жук сонечко має так багато імен
Чому жук сонечко має так багато імен
Читати Збільшити

Цього жучка-комашку українці називають „сонечко”, англійці - "жук-леді", а росіяни і французи - "божа корівка".

Чому його назвали „сонечко” – зрозуміло, правда? Адже він круглий, червоний (або оранжевий), блискучий, як сонце. А щодо плямок – то й на сонці вони є, це давно визначили науковці.

Категорія: "КОЛОСОК" Переглядів: 643 Завантажень: 0 Дата: 18.11.2014 Додав: lani Коментарі (0)
ОТРУЙНИЙ ГРИБ
ОТРУЙНИЙ ГРИБ
Читати Збільшити

У давнину гриб використовувався не тільки для знищення мух, клопів і інших комах, але і як лікувальний засіб при пухлинах залоз, туберкульозі, захворюванняхнервової системи та раку.

Категорія: "КОЛОСОК" Переглядів: 590 Завантажень: 0 Дата: 18.11.2014 Додав: lani Коментарі (0)
МАСЛЮКИ
МАСЛЮКИ
Читати Збільшити

Чому гриб називається масленком?

Цей гриб отримав таку назву через своєрідного покриття верхнього шару капелюшки, яке має як би маслянисту консистенцію. Також м'якоть, має ніжно-жовтий відтінок, що нагадує колір вершкового масла.

Чому ще гриб, маслюк назвали саме так. Будучи вже навіть в готовому вигляді, маслюк, незалежно маринований, солоний або просто відварений виглядає так, як ніби политий олією, зі слизьким і маслянистим покриттям.

 

Категорія: "КОЛОСОК" Переглядів: 699 Завантажень: 0 Дата: 18.11.2014 Додав: lani Коментарі (0)
ПОВЗИК
ПОВЗИК
Читати Збільшити

Повзик отримав назву за звичку рухатися по стовбуру дерев уверх і вниз головою в пошуках комах, неначе повзати. Діалектні назви: повзун, лежень, приліпка, комахоїд.

Категорія: "КОЛОСОК" Переглядів: 681 Завантажень: 0 Дата: 18.11.2014 Додав: lani Коментарі (0)
КОСТОГРИЗ
КОСТОГРИЗ
Читати Збільшити

Костогриза легко визначити в природі за великою головою, масивним товстим дзьобом та своєрідним забарвленням: верх голови і спина коричневі, шия сіра, низ тіла бурувато-рожевий, на горлі добре помітна чорна пляма, а на чорних крилах і хвості — білі плями (особливо добре вони виділяються в польоті). У самки забарвлення не таке яскраве, все оперення з сірувато-зеленим відтінком.