Головна » Матеріали » ГОТУЄМОСЯ ДО УРОКУ

У розділі матеріалів: 270
Показано матеріалів: 251-260
Сторінки: « 1 2 ... 24 25 26 27 »

Категорія: КОРИСНІ ПОРАДИ Переглядів: 1661 Завантажень: 0 Дата: 07.12.2013 Додав: lani Коментарі (0)
Як налагодити процес виконання домашніх завдань
Як налагодити процес виконання домашніх завдань
Читати Збільшити
Не мають рацію ті батьки, які примушують переписувати домаш­ні завдання по десять разів. Досягнувши навіть невеликих успіхів, можна закріпити їх наступного дня. «Ривки» ж не дають позитив­ного ефекту.
Категорія: РІДНИЙ КРАЙ Переглядів: 1038 Завантажень: 0 Дата: 07.12.2013 Додав: lani Коментарі (0)
ГАЛИНИНА СКЕЛЯ ( легенда )
ГАЛИНИНА  СКЕЛЯ  ( легенда )
Читати Збільшити
Над Інгульцем, що звивається біля Південного гірничо-збагачувального комбінату, звисає  скеля , яку в народі на­зивають  Галининою . Впадає в око вона кожному, хто тут побував, а відвідують її часто. Правда, не стільки її, як місце біля неї. Завзяті рибалки стверджують, що тут найкраще клює лінивий карась і охочий до ласощів окунь, і хижачка щука. А бувалі люди стверджують, що водилися біля  скелі  ще й соми. Правда останній попався рибалці, щось років десять тому. Але спогади ці живуть ще й досі.
Категорія: РІДНИЙ КРАЙ Переглядів: 1100 Завантажень: 0 Дата: 07.12.2013 Додав: lani Коментарі (0)
Там, де річка Саксагань зливається с рікою Інгульцем
Там, де річка Саксагань зливається с рікою Інгульцем
Читати Збільшити
Там ,  де   річка   Саксагань   зливається   с   рікою   Інгульцем , її може перекинути камінчиком будь-який хлопець підліток, тобто її ширина десь метрів 15-20. Але саме це місце називається Вовче Гірло. Кажуть, шо глибина Саксагані там неабияка, вода холодна та є підводна течія. Тому багато людей втопилося в цьому місці. Отак  Саксагань  своїм Вовчим Гірлом поглинає необережних пловців.
Категорія: РІДНИЙ КРАЙ Переглядів: 1712 Завантажень: 0 Дата: 07.12.2013 Додав: lani Коментарі (0)
Карачунівське водосховище
Карачунівське водосховище
Читати Збільшити
Є у Кривому Розі Карачунівське водосховище, яке постачає у місто питну воду, є зоною відпочинку та називається в людях Карачуни. Слово походить з татарської : кара - чорний, чун - смерть, тобто "чорна смерть". В часи, коли навкруги було Дике поле, в цьому місці на берегах Інгульця була ще одна балка з бродом, через який проходив один з шляхів татарви на Україну за здобиччу та полоном.
Категорія: РІДНИЙ КРАЙ Переглядів: 3244 Завантажень: 0 Дата: 07.12.2013 Додав: lani Коментарі (0)
Легенда про Саксагань
Легенда про Саксагань
Читати Збільшити
Ця легенда, як і майже всі криворізькі легенди, проста і трохи сумна. У далеку, сиву давнину це було. Молоди й козак дуже любив козачку. Звали красуню Оксаною. Коли радісний хлопець одного разу повернувся з бойового походу, він більше не застав удома своєї коханої. Літаючий загін кримських татар захопив її в полон і повіз із собою.
Категорія: РІДНИЙ КРАЙ Переглядів: 1389 Завантажень: 0 Дата: 07.12.2013 Додав: lani Коментарі (0)
Чому річка зветься Саксагань
Чому річка зветься Саксагань
Читати Збільшити
Коли наші славні козаченьки з боєм гнали турок чи татар, одним словом, правовірних, добігли бусурмани до невеликої річки та й почали швидко переправлятися через неї. Але робили все поспіхом, бо ось-ось з’являться запорізькі козаки. Під час тієї поспішної переправи втонув один дуже знатний турок чи татарин – Саган.
Категорія: РІДНИЙ КРАЙ Переглядів: 2734 Завантажень: 52 Дата: 07.12.2013 Додав: lani Коментарі (0)
Легенди про руду, рудокопів, Рудану, Кривий Ріг
Легенди про руду, рудокопів, Рудану, Кривий Ріг
Читати Збільшити
Понад ХХ століть слугує людям стародавня криворізька земля на розі річок Інгулець і Саксагань. Починаючи з писань давньогрецького поета Есхіла про скіфське залозо, яке згодом дало життя рудням запорожців, продовжуючи похвалами на адресу цього благородного металу «батька історії» Геродота.
Категорія: РІДНИЙ КРАЙ Переглядів: 10267 Завантажень: 0 Дата: 07.12.2013 Додав: lani Коментарі (0)
Легенди про походження назви міста Кривий Ріг
Легенди про походження назви міста Кривий Ріг
Читати Збільшити
...Давно це було, коли гриміла по Україні слава про Січ Запорозьку... На схилі літ хоробрий козак Ріг побудував для себе оселю якраз на тому місці, де Інгулець та Саксагань зливаються. Став потихеньку господарювати. І хто не їхав мимо, завертав до старого Рога.