Головна » Матеріали » ГОТУЄМОСЯ ДО УРОКУ » КОРИСНІ ПОРАДИ

Як навчити дитину успішно виконувати домашнє завдання
07.12.2013, 18:21
Перший етап — ви якомога більше завдань виконуєте разом із ди­тиною. Прагнете зрозуміти, яких знань, навичок їй бракує, з'ясувати, чи немає у неї неправильних способів виконання, звичок у роботі. Допомагаєте позбутися недоліків і неправильних способів дії.

Другий етап. Частину роботи дитина виконує сама. Але ви по­винні бути переконані, що з цією частиною роботи вона впорається. Швидше за все, спочатку це буде дуже невелика частина, але дити­ні необхідне відчуття успіху. Оцініть із нею результат. Після кож­ної самостійно й успішно виконаної частини ставте який-небудь зна­чок, наприклад знак оклику або задоволений смайлик. Через якийсь час ви разом із дитиною переконаєтеся, що правильно зроблена частина збільшується щодня. У разі невдачі спокійно розберіться, що є пере­шкодою. Навчіть дитину звертатися по допомогу у разі виникнення

конкретних питань. Основним на цьому етапі має бути усвідомлен­ня дитиною, що вона може працювати самостійно і впоратися зі сво­їми труднощами.

Третій етап. Поступово самостійна робота розширюється до того, що дитина сама виконує всі уроки. Ваша підтримка на цьому етапі швидше психологічна. Ви знаходитесь неподалік, займаєтесь своїми справами. Але готові прийти на допомогу, якщо знадобить­ся. Перевіряєте зроблене. Сенс цього етапу — у тому, аби дитина пе­реконалася, що вона вже дуже багато може зробити сама, але ви зав­жди її підтримаєте.

Четвертий етап. Дитина працює самостійно. Вона вже знає, скільки часу знадобиться на те або інше завдання, і контролює се­бе за допомогою годинника, звичайного або пісочного. Ви в цей час можете бути відсутні удома або знаходитися в іншій кімнаті. Сенс цього етапу у тому, що дитина прагне подолати всі труднощі сама. Відкладати до вашої появи можна тільки найважче. Ви перевіря­єте зроблене. Це необхідно, поки остаточно не виробиться навичка самостійної роботи.

Ви вважаєте, що такими підхід займе у вас багато часу і сил? А хі­ба менше часу і емоцій ми витрачаємо на безплідну боротьбу («щоб сів, щоб почав, щоб не відволікався...»)? На надолужування упу­щеного по ночах перед контр
ольною? Чого ж тоді вимагати від ди­тини, якщо ми самі не можемо організувати та спланувати свою до­помогу?


Джерело: http://Співпраця батьків та вчителів початкової школи. Козацька М.П. "Основа"
Категорія: КОРИСНІ ПОРАДИ | Додав: lani | Теги: виконувати, завдання, дитину, домашнє, успішно, навчити
Переглядів: 1589 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1

----- -----
Всього коментарів: 0
avatar