Головна » Матеріали » ГОТУЄМОСЯ ДО УРОКУ » ПРИРОДОЗНАВСТВО 2

Весняний переліт
- -
26.02.2019, 20:08

На початку весни з вирію до нас на батьківщину повертаються наші птахи.

Вони  привертають увагу жвавою поведінкою, характерною для всіх птахів весняної пори.  Приліт йде  не абияк,  а в  чіткому порядку: першими до нас  весною прилітають ті птахи, які  відлетіли від нас останніми восени; останніми – ті, що  відлетіли  першими.

Одними з перших повертаються з півдня граки. Ще сніг не зійшов, ще можливі заморозки, а граки вже тут. Вони –  перші вісники весни.

Слідом за граками прибувають шпаки і жайворонки. Це буває в кінці березня – на початку квітня. В середині квітня прилітають  білі лелеки, гуси, зозулі, в травні – іволги, стрижі, солов’ї та багато інших птахів.

Пташки, які збирають на землі зерна чи  клюють бруньки – зяблики, щогли, коноплянки, прилітають раніше. Мухоловки, горихвістки, ластівки, дрімлюги чекають, коли  вилітають мухи, комарі, метелики.

Під час міграцій птахи, безумовно, ніколи не летять з властивою для них максимальною швидкістю. Такий напружений політ може бути тільки під час переслідування здобичі або врятування від ворогів.

Середня швидкість птахів під час перельоту:

– дрібні співочі птахи летять 30- 48км за годину;

– ворони – 50-72;

–  шпаки – 61-79;

– соколи – 64- 79;

– сивки – 64-82;

–  гуси – 67-88;

– качки – 71-95;

– чорногузи -77км за годину;

– стрижі, які годуються в повітрі під час польоту, летять близько 110 км за годину.

Весняний переліт відбувається з яскраво виявленим сильним прагненням просування вперед: затримок буває порівняно мало. Відстань, яку за одну ніч може подолати вальдшнеп, під час польоту, дорівнює 400 – 600км. Стільки само, приблизно, пролітають за добу чорногузи під час весняного перельоту. Восени вони летять повільніше.

Більше дізнайся: 

Бианки, В. Наши птицы : рассказы / В.Бианки ; худож. В.Федотов. – М. : Малыш, 1983. – 79 с. : ілюстр.

 Воїнственський, М. Птахи / М.Воїнственський. – К. : Радянська школа, 1984. – 303 с. : ілюстр. – (Бібліотечна серія).

Перепелюк, В. Ось вони які… : розповіді про пташок / В.Перепелюк ; мал. Г.Глікмана. – К. : Веселка, 1981. – 35 с. : ілюстр.

Категорія: ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 | Додав: lani | Теги: переліт, Весняний
Переглядів: 628 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0

----- -----
Всього коментарів: 0
avatar