Головна » Матеріали » РАДА-ПОРАДА » ПОРАДА ЛІКАРЯ

Прощавай, зір. Планшет - гірший за телевізор
- -
28.12.2013, 20:15
Які профілактичні заходи допоможуть зберегти очі дитини?

- Ніяких профілактичних заходів, крім обмеження телевізора і комп'ютера, немає. Чим пізніше маленька дитина дізнається, що це таке, тим краще. Застосовувати якісь вітаміни для очей в ранньому віці недоцільно, гімнастику для очей маленькі діти теж не роблять. Основне - це регулярне спостереження і зорове навантаження. Не давайте дітям комп'ютерні гаджети.

До нас на прийом іноді приходять діти 2,5-3 років з планшетом, батьки відбирають планшет, дитина починає кричати, бо вже психологічна залежність сформувалася від комп'ютера.

Маленькій дитині, крім мами, нічого не потрібно. Мультики, реклама - дитині все одно, що там показують, це просто відволікаючий чинник - яскраво, голосно, щось відбувається. Усвідомленість, коли дитина розуміє, що в мультику відбувається, приходить після двох років. В 2-2,5 року мультик 15 хвилин подивитися можна. Коли дитина півтори години дивиться телевізор, вона вже не розуміє, що вона дивиться. Врна просто дивиться, тому що там все рухається, шумить, а користі ніякої. Будь-який невролог скаже, що дитина, яка так багато часу проводить перед телевізором, стає збудливою, залежною від телевізора і тому погано керованою, погано їсть, погано спить.

Що стосується домашніх вправ для очей, то це дуже корисно. Є ще кабінети з охорони зору в поліклініках, там набір апаратів стандартний. Це корисна профілактика, але займатися нею треба регулярно. Якщо є показання, то раз на півроку два тижні потрібно присвячувати цьому лікуванню. Поки лікуєтеся, ефект буде, але він короткочасний.

Крім цього, важливо, щоб дитина відпочивала. Всі батьки помічають, що дитина, їдучи влітку на відпочинок, де навантаження на очі мінімальне, повертається з відновленим зором. М'яз відпочиває, і в підсумку зір після літа високий і хороший.

- Як самостійно в домашніх умовах перевірити, чи є у дитини відхилення в зорі?

- У квартирі складно це зробити, а на вулиці можна. Якщо мама - володар стовідсоткового зору, можна, йдучи по вулиці, питати, що дитина бачить удалечині (собачку, кішечку або якогось знайомого). Якщо дитина бачить, то за гостроту зору можна не хвилюватися. Якщо дитина не впізнає близьких людей з досить близької відстані або підходить близько до телевізора і мружиться, це привід звернутися до лікаря.

Дитині в 6 років і перед школою обов'язково потрібен огляд у офтальмолога. Зазвичай рекомендують після першого класу перевіряти зір не щороку, але, враховуючи великі навантаження в школі, активне використання комп'ютерів, краще не лінуватися і перевіряти зір регулярно.

- Які вітамінні комплекси для підтримки зору Ви б порадили? І які продукти харчування повинні бути обов'язково в раціоні дитини?

- Маленьким дітям в якості вітамінів призначають гомеопатичні сиропи. Якщо у дитини все добре, зір нормальний, то достатньо будь-яких полівітамінів, які, зазвичай, приймаються в осінньо-зимовий період.

Харчування має бути просто різноманітним: риба, овочі, боби, гарбуз, яйця, шпинат. Морква містить бета-каротин, але він не засвоюється без жиру, тому в морквяний сік обов'язково треба додавати вершки. Якщо ви морквину натерли, то їсти її треба зі сметаною або жирним йогуртом. Також у раціоні повинно бути і м'ясо, і каші.

- Сучасні діти активно користуються батьківськими телефонами, планшетами та іншими благами технологій - як це впливає на очі? Як телевізор, чи гірше?

- Це гірше, ніж телевізор, тому що одним з факторів розвитку короткозорості є надмірна робота на близькій відстані. Телевізор таки знаходиться метрів за три від дитини, і він великий. Планшети, смартфони - це все дуже близько, дуже дрібно. Комп'ютери - це, зазвичай, ЛСД-монітори, відповідно - це мерехтливі об'єкти, які впливають на стомлюваність очей. Це відразу група ризику по короткозорості. Тому вже краще нехай дивиться телевізор.

Коли дитина дивиться телевізор, то приміщення повинно бути не темне. У мене були такі випадки в практиці, коли батькам вранці хочеться поспати, а на дворі зима, ще темно. У підсумку дитині, що вже прокинулася, вмикають телевізор, і вона дивиться його в темряві, поки батьки сплять. Цього не можна робити ні в якому разі. Має бути якесь освітлення - нічник, бра на стіні.

Природно, потрібно оцінювати розмір приміщення і розмір телевізора. Якщо кімната 10 кв. метрів, а телевізор з метровим екраном - це неприпустимо. Розмір телевізора залежить від розміру кімнати. Монітор комп'ютера повинен розміщуватися не біля вікна, щоб на екрані не було відблисків, щоб монітор не був повернутий задньою частиною до вікна.

Відстань до монітора повинна бути, як відстань витягнутої руки, не ближче. Напрям погляду повинен бути трохи нижчим, а не прямим.

Джерело: Mignews.com.ua
Категорія: ПОРАДА ЛІКАРЯ | Додав: lani | Теги: зір., телевізор, планшет, Прощавай, гірший
Переглядів: 988 | Завантажень: 33 | Рейтинг: 0.0/0

----- -----
Всього коментарів: 0
avatar