Головна » Матеріали » РАДА-ПОРАДА » ПОРАДИ ЛОГОПЕДА

МОВЛЕННЄВЕ ВИХОВАННЯ ДИТИНИ В СІМ’Ї
- -
21.12.2013, 20:18

Відомо, що вся діяльність людини безпосередньо пов’язана з мовленням, яке вже з перших років життя відповідно впливає на цю діяльність.

Порушення мовлення у дітей часто буває серйозною перепоною для успішного навчання в школі. Труднощі в оволодінні читанням та письмом пов’язані з мовленнєвими вадами, тобто, коли у дітей порушена звуковимова, розрізнення звуків і їх сполучень на слух (порушення фонематичного слуху) але ще більше ускладнює можливості дитини в оволодінні грамотою недостатньо розвинена лексико-граматична будова мовлення.

Часто у дітей мовленнєві порушення виникають внаслідок неправильного мовленнєвого виховання в сім’ї, батьки повинні зрозуміти і переконатись у тому, як важливо виховати правильне мовлення у дітей.

Чим більший словниковий запас у дітей, тим глибше їхнє мислення, тим ширші їхні можливості пізнати дійсність, тим впевненіше дитина буду себе відчувати у спілкуванні та взаємовідносинах з дітьми та дорослими. Отже, батьки постійно повинні уточнювати та збагачувати як пасивний, так і активний словниковий запас. Ще в ранньому віці з дитиною потрібно весь час розмовляти, звертати увагу на оточуючі предмети, картинки, називати їх, розповідати за ними. Важливо навчити дитину запитувати про значення незрозумілих слів, виразів; послідовно переказувати зміст казок, оповідань, чітко висловлювати свої думки.

Ще в дошкільному віці батькам слід звернути увагу на вимову звуків у дітей. Діти з вадами звуковимови, коли усвідомлюють свій недолік, стають мовчазні, сором’язливі, нерішучі, а коли їх ще й не розуміють, то вони дратівливі, замкнуті, невпевнені в своїх силах. Особливо важливе значення має правильна, чітка, виразна вимова звуків у період навчання грамоти, тому що писемне мовлення формується на основі усного. Дитина пише так, як і говорить. Батьки не завжди серйозно ставляться до недоліків звуковимови своїх дітей, вважають, що з віком ці недоліки самі виправляться. Або насильно вимагають у дітей правильної вимови звуків, невдало добирають мовленнєвий матеріал, щоб примусити дитину вимовити звук. Така груба вимова може викликати логофобію (страх перед мовленням) у дітей, а це призведе до заікання.

Дуже важливо своєчасно виявити вади мовлення і звернутись за допомогою до логопеда.

Правильна та своєчасна організація логопедичної роботи є запорукою усунення порушень мовлення, підвищення успішності учнів.

Категорія: ПОРАДИ ЛОГОПЕДА | Додав: lani | Теги: дитини, Виховання, СІМ’Ї, МОВЛЕННЄВЕ
Переглядів: 1648 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0

----- -----
Всього коментарів: 0
avatar